Baldwin B7435 Engine Oil Filter
By-Pass Lube Spin-on
$123.00
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: B7435
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440082625
Weight: 3.06 lbs (1.39 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 6.96875 |
| Height (mm) | 177 |
| Outside Diameter 1 | 5 1/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 128.6 |
| Furnished Gasket | {G372} |
| Replaces | Fleetguard LF3882 |
| Contains | Stud Thread: M16 x 1.5 |
| UPC | 00791440082625 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 3.06 lbs (1.39 kg) |
| Package Length: | 5.3" (13.5 cm) |
| Package Width: | 5.3" (13.5 cm) |
| Package Height: | 7.7" (19.6 cm) |