Baldwin B7419 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$12.25
10+ In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7419
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440081789
Weight: 0.53 lbs (0.24 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 2.625 |
| Height (mm) | 66.7 |
| Fits | Suzuki ATVs, Motorcycles |
| Outside Diameter 1 | 2.65625 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 67.5 |
| Replaces | Suzuki 16510-03G00, 16510-06B01 |
| Contains | Anti-Drainback Valve;20 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M20 x 1.0 |
| UPC | 00791440081789 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.53 lbs (0.24 kg) |
| Package Length: | 3.1" (7.9 cm) |
| Package Width: | 3.2" (8.1 cm) |
| Package Height: | 3.7" (9.4 cm) |