Baldwin B7363 Engine Oil Filter
Full-Flow Lube Spin-on
$106.59
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7363
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440086371
Weight: 3.55 lbs (1.62 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 7 |
| Height (mm) | 177.8 |
| Fits | Agco, Challenger, Massey Ferguson Tractors |
| Outside Diameter 1 | 5.375 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 136.5 |
| Replaces | Agco V836862582; Sisu 836862582 |
| Contains | 50 PSID By-Pass Valve;By-Pass Screen |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | 1.5 |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440086371 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 3.55 lbs (1.62 kg) |
| Package Length: | 6.7" (17 cm) |
| Package Width: | 6.7" (17 cm) |
| Package Height: | 9.3" (23.6 cm) |