Baldwin B7352 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$13.02
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7352
Condition: New
UPC: 00791440085596
Weight: 0.77 lbs (0.35 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 3.53125 |
| Notes | OBSOLETE. Availability LImited to Dealer Stock. |
| Height (mm) | 89.7 |
| Fits | R.V.I. Trucks |
| Outside Diameter 1 | 3.125 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 79.4 |
| Replaces | Renault 7700720978, 7700734825, 7700856339, 7700867454, 7701349942 |
| Contains | Anti-Drainback Valve;11 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M20 x 1.5 |
| UPC | 00791440085596 |
| Origin Country: | MA |
| Weight: | 0.77 lbs (0.35 kg) |
| Package Length: | 3.2" (8.1 cm) |
| Package Width: | 3.3" (8.4 cm) |
| Package Height: | 3.6" (9.1 cm) |