Baldwin B7335MPG Engine Oil Filter
Max. Perf. Glass Lube Spin-on
$55.93
10+ In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7335MPG
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440080041
Weight: 2.93 lbs (1.33 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 6.96875 |
| Height (mm) | 177 |
| O-Ring | {G447} |
| Fits | John Deere Equipment |
| Outside Diameter 1 | 5 1/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 128.6 |
| Furnished Gasket | {G369-B} |
| Replaces | John Deere RE521420 |
| Thread | 1.625 |
| Per Inch | 12 |
| UPC | 00791440080041 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 2.93 lbs (1.33 kg) |
| Package Length: | 5.4" (13.7 cm) |
| Package Width: | 5.5" (14 cm) |
| Package Height: | 7.6" (19.3 cm) |