Baldwin B7333 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$12.82
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: B7333
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440079830
Weight: 0.51 lbs (0.24 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 2.625 |
| Height (mm) | 66.7 |
| Fits | Cushman Equipment |
| Outside Diameter 1 | 2.78125 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 70.6 |
| Replaces | Jacobsen 2701908; Suzuki 16510-82703 |
| Contains | Anti-Drainback Valve;By-Pass Valve |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | 4-Mar |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440079830 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.51 lbs (0.24 kg) |
| Package Length: | 3.2" (8.1 cm) |
| Package Width: | 3.2" (8.1 cm) |
| Package Height: | 3.7" (9.4 cm) |