Baldwin B7306 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$15.90
10+ In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7306
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440076297
Weight: 1.15 lbs (0.53 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.40625 |
| Height (mm) | 137.3 |
| Fits | John Deere Engines, Tractors |
| Outside Diameter 1 | 3.6875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 93.7 |
| Replaces | John Deere RE518977 |
| Contains | 30 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | {G401} |
| Thread | M24 x 1.5 |
| UPC | 00791440076297 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.15 lbs (0.53 kg) |
| Package Length: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Width: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Height: | 5.4" (13.7 cm) |