Baldwin B7292 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$18.31
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7292
Condition: New
UPC: 00791440072107
Weight: 0.66 lbs (0.3 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 2.96875 |
| Height (mm) | 75.4 |
| Fits | Ducati Motorcycles |
| Outside Diameter 1 | 3 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 76.2 |
| Replaces | GMC 7984608; Woodgate WGL9032 |
| Contains | 8-12 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M16 x 1.5 |
| UPC | 00791440072107 |
| Weight: | 0.66 lbs (0.3 kg) |
| Package Length: | 3.2" (8.1 cm) |
| Package Width: | 3.1" (7.9 cm) |
| Package Height: | 3.5" (8.9 cm) |