Baldwin B7280 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$48.56
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: B7280
Condition: New
UPC: 00791440071988
Weight: 1.42 lbs (0.65 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 4 |
| Height (mm) | 101.6 |
| Outside Diameter 1 | 4 9/32 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108.7 |
| Replaces | GMC 93156631; Woodgate WGL9160 |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M20 x 1.5 |
| UPC | 00791440071988 |
| Origin Country: | CY |
| Weight: | 1.42 lbs (0.65 kg) |
| Package Length: | 4.4" (11.2 cm) |
| Package Width: | 4.4" (11.2 cm) |
| Package Height: | 4.4" (11.2 cm) |