Baldwin B7273 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$28.12
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: B7273
Condition: New
UPC: 00791440071919
Weight: 1.17 lbs (0.53 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5 1/16 |
| Notes | OBSOLETE. AvaiIability Limited to Dealer Stock. |
| Height (mm) | 128.6 |
| Fits | J.C. Bamford Excavators |
| Outside Diameter 1 | 3.625 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 92.1 |
| Replaces | J.C. Bamford 2/800176; Woodgate WGL3528 |
| Contains | Anti-Drainback Valve;By-Pass Valve |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M20 x 1.5 |
| UPC | 00791440071919 |
| Origin Country: | CY |
| Weight: | 1.17 lbs (0.53 kg) |
| Package Length: | 3.9" (9.9 cm) |
| Package Width: | 3.9" (9.9 cm) |
| Package Height: | 6" (15.2 cm) |