Baldwin B7246 Engine Oil Filter
Lube Spin-on with Drain Plug
$44.43
Call For Availability
Brand: Baldwin
Stock #: B7246
Condition: New
UPC: 00791440067035
Weight: 3.46 lbs (1.57 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 10 1/16 |
| Height (mm) | 255.6 |
| Fits | "Hitachi Cranes, Excavators" |
| Outside Diameter 1 | 4 29/32 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 124.6 |
| Replaces | "Hitachi 4266385, 4430378" |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | 1 3/8 |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440067035 |
| Origin Country: | ID |
| Weight: | 3.46 lbs (1.57 kg) |
| Package Length: | 5" (12.7 cm) |
| Package Width: | 5" (12.7 cm) |
| Package Height: | 10.3" (26.2 cm) |