Baldwin B7223 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$31.93
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7223
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440064164
Weight: 1.75 lbs (0.8 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.84375 |
| Height (mm) | 148.4 |
| Fits | Komatsu Equipment |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Replaces | Komatsu 6136-51-5120, 6136-51-5121 |
| Contains | 30 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | 1.125 |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440064164 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.75 lbs (0.8 kg) |
| Package Length: | 4.1" (10.4 cm) |
| Package Width: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Height: | 5.7" (14.5 cm) |