Baldwin B7179 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$32.73
10+ In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7179
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440060296
Weight: 1.68 lbs (0.77 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.84375 |
| Height (mm) | 148.4 |
| Fits | Agco, Case, Massey Ferguson, Valtra, Valmet Equipment |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Replaces | Agco 836647133 |
| Contains | Anti-Drainback Valve;20 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | {G401} |
| Thread | M24 x 1.5 |
| UPC | 00791440060296 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.68 lbs (0.77 kg) |
| Package Length: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Width: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Height: | 5.9" (15 cm) |