Baldwin B7156 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$32.15
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7156
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440057494
Weight: 1.16 lbs (0.53 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.375 |
| Height (mm) | 136.5 |
| Fits | Hatz Diesel Engines; Renault Tractors |
| Outside Diameter 1 | 3.6875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 93.7 |
| Replaces | Hatz 40065300 |
| Contains | Anti-Drainback Valve;40 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | {G381-A} |
| Thread | 4-Mar |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440057494 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.16 lbs (0.53 kg) |
| Package Length: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Width: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Height: | 5.3" (13.5 cm) |