Baldwin B7131 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$20.73
10+ In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7131
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440052611
Weight: 1.53 lbs (0.7 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 4 1/32 |
| Height (mm) | 102.4 |
| Fits | Caterpillar Lift Trucks; Mitsubishi Engines |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Replaces | Caterpillar 103-9737; Wako 32A4000100 |
| Contains | Anti-Drainback Valve;30 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 12 |
| UPC | 00791440052611 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.53 lbs (0.7 kg) |
| Package Length: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Width: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Height: | 4" (10.2 cm) |