Baldwin B7019 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$44.15
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7019
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440028586
Weight: 2.65 lbs (1.21 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 9.90625 |
| Height (mm) | 251.6 |
| Fits | Hitachi, J.C. Bamford, Link-Belt Equipment; Isuzu Engines |
| Outside Diameter 1 | 4.65625 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 118.3 |
| Replaces | Fiat 76561779; Isuzu 1-13240-105-21 |
| Contains | Integral Post Seal |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | 1.375 |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440028586 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 2.65 lbs (1.21 kg) |
| Package Length: | 4.6" (11.7 cm) |
| Package Width: | 4.6" (11.7 cm) |
| Package Height: | 9.9" (25.1 cm) |