Baldwin B40063 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$37.82
10+ In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B40063
Condition: New
UPC: 00791440110496
Weight: 2.18 lbs (0.99 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.875 |
| Height (mm) | 149.1 |
| O-Ring | [1] Attached |
| Fits | Atlas Copco Compressors; John Deere Dozers, Excavators, Forestry Equipment, Generators, Harvesters, Industrial Engines, Loaders, Power Units, Sprayers, Tractors |
| Grommets | [1] Attached |
| Outside Diameter 1 | 4 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 101.6 |
| Replaces | John Deere RE539279 |
| Thread | M92 x 2.5 |
| UPC | 00791440110496 |
| Origin Country: | CN |
| Weight: | 2.18 lbs (0.99 kg) |
| Package Length: | 4" (10.2 cm) |
| Package Width: | 4" (10.2 cm) |
| Package Height: | 5.8" (14.7 cm) |