Baldwin B337 Engine Oil Filter
By-Pass Lube Spin-on
$26.65
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B337
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440003958
Weight: 1.63 lbs (0.74 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.84375 |
| Height (mm) | 148.4 |
| Fits | Isuzu Engines; Link-Belt Equipment |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Replaces | Isuzu 1-13240-123-0 |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M20 x 1.5 |
| UPC | 00791440003958 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.63 lbs (0.74 kg) |
| Package Length: | 4.2" (10.7 cm) |
| Package Width: | 4.2" (10.7 cm) |
| Package Height: | 5.8" (14.7 cm) |