Baldwin B326 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$29.81
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B326
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440003866
Weight: 1.79 lbs (0.82 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 7.375 |
| Height (mm) | 187.3 |
| Fits | Volvo Loaders |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Replaces | Volvo 4804406-9 |
| Contains | Anti-Drainback Valve |
| Integral Gasket | {G401} |
| Thread | 8-Jul |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440003866 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.79 lbs (0.82 kg) |
| Package Length: | 4.2" (10.7 cm) |
| Package Width: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Height: | 7.2" (18.3 cm) |