Baldwin B263 Engine Oil Filter
Full-Flow Lube Spin-on
$46.53
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: B263
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440003248
Weight: 2.11 lbs (0.96 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 9.125 |
| Height (mm) | 231.8 |
| Fits | Mercedes-Benz Engines |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Replaces | Mercedes-Benz 31841701 |
| Integral Gasket | {G401} |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 12 |
| UPC | 00791440003248 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 2.11 lbs (0.96 kg) |
| Package Length: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Width: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Height: | 9.1" (23.1 cm) |