Baldwin B262 Engine Oil Filter
Full-Flow Lube Spin-on
$24.21
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: B262
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440003231
Weight: 1.55 lbs (0.71 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 8.71875 |
| Height (mm) | 221.5 |
| Fits | Atlas Copco Compressors; Gardner Denver Drills; Yanmar Engines |
| Outside Diameter 1 | 3.6875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 93.7 |
| Replaces | Atlas Copco 1619-3771 |
| Contains | 30 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | {G381-A} |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 12 |
| UPC | 00791440003231 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.55 lbs (0.71 kg) |
| Package Length: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Width: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Height: | 8.7" (22.1 cm) |