Baldwin B246 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$18.22
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B246
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440003071
Weight: 1.16 lbs (0.53 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5 9/32 |
| Height (mm) | 134.1 |
| Outside Diameter 1 | 3.75 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 95.3 |
| Replaces | Nissan 15208-W3401 |
| Contains | Anti-Drainback Valve |
| Integral Gasket | {G381-A} |
| Thread | 4-Mar |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440003071 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.16 lbs (0.53 kg) |
| Package Length: | 3.9" (9.9 cm) |
| Package Width: | 3.9" (9.9 cm) |
| Package Height: | 5.4" (13.8 cm) |