Baldwin B211 Engine Oil Filter
Full-Flow Lube Spin-on
$32.86
In Stock
Special Order - Additional charges calculated at Checkout
Ships: in 3-4 Business Days
Pick-Up: in 3-4 Business Days
Brand: Baldwin
Stock #: B211
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440002708
Weight: 1.6 lbs (0.73 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.84375 |
| Height (mm) | 148.4 |
| Fits | Hyster Lift Trucks |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Replaces | Hyster 360974 |
| Contains | 20 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M20 x 1.5 |
| UPC | 00791440002708 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.6 lbs (0.73 kg) |
| Package Length: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Width: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Height: | 5.9" (15 cm) |