Baldwin B129 Engine Oil Filter
Full-Flow Lube Spin-on
$21.15
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B129
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440001725
Weight: 1.79 lbs (0.82 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 7.375 |
| Height (mm) | 187.3 |
| Fits | Thermo King Refrigeration Units |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Replaces | Thermo King 11-3871 |
| Integral Gasket | {G401} |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 12 |
| UPC | 00791440001725 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.79 lbs (0.82 kg) |
| Package Length: | 4.2" (10.7 cm) |
| Package Width: | 4.2" (10.7 cm) |
| Package Height: | 7.4" (18.8 cm) |