Baldwin AFG30 Engine Oil Filter Kit
Air Filter Restriction Gauge
$90.87
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: AFG30
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440000384
Weight: 0.31 lbs (0.14 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Notes | Murphy switch gauge shows exact degree of air filter restriction at a glance.;Mounts in dash (2 1/16 In. diameter hole) and shows both inches and cubic centimeters.;Measures 0-30 inches water column vacuum. |
| Replaces | Fleetguard 3826036S |
| Contains | Mounting Bracket |
| UPC | 00791440000384 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.31 lbs (0.14 kg) |
| Package Length: | 2.8" (7.1 cm) |
| Package Width: | 3.1" (7.9 cm) |
| Package Height: | 2.9" (7.4 cm) |