Baldwin 20130 Fuel Filter
DAHL Fuel Element
$31.49
Limited Stock
Special Order - Additional charges calculated at Checkout
Ships: in 3-4 Business Days
Pick-Up: in 3-4 Business Days
Brand: Baldwin
Stock #: 20130
Condition: New
UPC: 00791440036475
Weight: 1.15 lbs (0.52 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 4.625 |
| Notes | 9 Micron Nominal (40 Absolute) |
| Height (mm) | 117.5 |
| O-Ring | [1] Attached |
| Attached Gasket | [1] Attached |
| Fits | DAHL 200 Series Fuel Filter/Water Separator Units |
| Inside Diameter 1 | 1.46875 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 37.3 |
| Inside Diameter 2 (mm) | 83.3 |
| Outside Diameter 1 | 6 1/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 154 |
| Remark 2 | & |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| UPC | 00791440036475 |
| Origin Country: | MX |
| Weight: | 1.15 lbs (0.52 kg) |
| Package Length: | 5.9" (15 cm) |
| Package Width: | 5.9" (15 cm) |
| Package Height: | 4.6" (11.7 cm) |