Baldwin 20062 Auto Trans Filter
Transmission Filter
$23.34
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: 20062
Condition: New
UPC: 00791440113763
Weight: 1.01 lbs (0.46 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Length | 12 7/32 |
| Width | 3 15/16 |
| Height | 5/8 |
| Length (mm) | 310.4 |
| Width (mm) | 100 |
| Notes | Pan gasket contains [19] bolt holes. |
| Height (mm) | 15.9 |
| Pan Gasket | [1] Included |
| Fits | "1989 Isuzu Trooper, Trooper II, 1985-97 Toyota, 1995-2002 Mitsubishi Automotive" |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| Replaces | Toyota 35330-35010; Wix 58884 |
| UPC | 00791440113763 |
| Origin Country: | CN |
| Weight: | 1.01 lbs (0.46 kg) |
| Package Length: | 10" (25.4 cm) |
| Package Width: | 8" (20.3 cm) |
| Package Height: | 4.4" (11.2 cm) |