Baldwin 20044 Auto Trans Filter
Transmission Filter
$33.53
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: 20044
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440113794
Weight: 1.76 lbs (0.8 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Length | 12 3/8 |
| Width | 5 5/16 |
| Height | 1 27/32 |
| Length (mm) | 314.3 |
| Width (mm) | 134.9 |
| Notes | Pan gasket contains [20] bolt holes. |
| Height (mm) | 46.8 |
| Pan Gasket | [1] Included |
| Fits | "1996-97 Lexus, 1995-2000 Toyota Light-Duty Trucks with A343F (4WD, 4 Spd.) Transmission" |
| Replaces | Toyota 35330-60020; Wix 58610 |
| UPC | 00791440113794 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.76 lbs (0.8 kg) |
| Package Length: | 12.5" (31.8 cm) |
| Package Width: | 7.3" (18.5 cm) |
| Package Height: | 5" (12.7 cm) |