Baldwin 151W Fuel Filter
DAHL Fuel Element
$27.94
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: 151W
Condition: New
UPC: 00791440035935
Weight: 0.6 lbs (0.28 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 4 9/32 |
| Notes | 5 Micron Nominal (25 Absolute) |
| Height (mm) | 108.7 |
| O-Ring | [1] Included |
| Attached Gasket | [1] Included |
| Fits | DAHL 150 Series Fuel Filter/Water Separator Unit |
| Grommets | [1] Attached |
| Inside Diameter 1 | 27/32 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 21.4 |
| Inside Diameter 2 | 1.6875 |
| Inside Diameter 2 (mm) | 42.9 |
| Outside Diameter 1 | 4 7/32 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 107.2 |
| Remark 2 | & |
| UPC | 00791440035935 |
| Origin Country: | MX |
| Weight: | 0.6 lbs (0.28 kg) |
| Package Length: | 4.2" (10.7 cm) |
| Package Width: | 4.2" (10.7 cm) |
| Package Height: | 4.3" (10.9 cm) |