Baldwin 101W Fuel Filter
DAHL Fuel Element
$22.64
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: 101W
Condition: New
UPC: 00791440035591
Weight: 0.4 lbs (0.19 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 2 5/16 |
| Notes | 5 Micron Nominal (25 Absolute) |
| Height (mm) | 58.7 |
| Attached Gasket | [1] Included |
| Fits | DAHL 100 Series Fuel Filter/Water Separator Units |
| Grommets | [1] Attached |
| Inside Diameter 1 | 5/8 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 15.9 |
| Inside Diameter 2 | 1.6875 |
| Inside Diameter 2 (mm) | 42.9 |
| Outside Diameter 1 | 4 7/32 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 107.2 |
| Remark 2 | & |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| UPC | 00791440035591 |
| Origin Country: | MX |
| Weight: | 0.4 lbs (0.19 kg) |
| Package Length: | 4.2" (10.7 cm) |
| Package Width: | 4.2" (10.7 cm) |
| Package Height: | 2.3" (5.8 cm) |